نکته اول : پرتال کاربران آریانت به آدرس https://my.ariaservice.net جهت ثبت نام ، خرید , مدیریت و پرداختی ها می باشد.

نکته دوم : پرتال پشتیبانی تیکتینگ آریانت به آدرس https://my.ariaservice.net آماده رسیدگی به مشکلات و سوالات شما می باشد.

نکته سوم : قیمت ها در سایت به روز میباشد و مشتری در هر زمان با قیمت های درج شده در سایت میتواند خرید نماید.

نکته چهارم : آریانت متعهد می گردد سرویس ارایه شده  را با بهترین کیفیت ممکن و با ضمانت آپ تایم ۹۹% ارایه نماید.


فصل اول : تعاریف

 

1.1 – IDC یا Internet Data Center : مرکز خدمات داده ای اینترنت یا دیتا سنتر را گویند.

1.2 – VDS یا Virtual Dedicated Server : سرور اختصاصی مجازی را گویند.

1.3 – VPS یا Virtual Private Server : سرور مجازی شخصی را گویند.

1.4 – منابع RAM یا Random Access Memory : میزان استفاده از حافظ اصلی سرور یا سرورهایی که به وب سایت خریدار سرویس دهی می کنند بر حسب مگابایت وقتی که کاربران آن سایت درحال استفاده ومشاهده آن سایت می باشند.

1.5 – منابع CPU یا Central Processing Unit : میزان استفاده ازپردازنده سرور یا سرورهایی که به وب سایت خریدارسرویس دهی می کنند جهت پردازش درخواست ها واجرای کدهای دینامیک آن سایت نسبت به کل توان پردازنده سروربه صورت درصد وقتی که کاربران آن سایت در حال استفاده ومشاهده آن سایت می باشند.

1.6 – فضای دیسک یا Disk Space : میزان استفاده ازپردازنده سرور یا سرورهایی که به وب سایت خریدارسرویس دهی می کنند جهت پردازش درخواست ها واجرای کدهای دینامیک آن سایت نسبت به کل توان پردازنده سروربه صورت درصد وقتی که کاربران آن سایت در حال استفاده ومشاهده آن سایت می باشند.

1.7 – پهنای باند یا Bandwidth : میزان رد وبدل اطلاعات بین کاربران وب سایت و سرور جهت نمایش و عملکرد یک وب سایت بر حسب مگابیت بر ثانیه. همچنین میزان ردوبدل اطلاعات بین دو سرور در صورتی که این اطلاعات به منظور سرویس دهی به کاربران آن وب سایت باشد.

Ping – 1.8 یا پینگ : معیاری برای احتساب فاصله‌ی زمانی اتصال بین دو دستگاه در شبکه است. از طریق میزان پینگ یک سرویس اینترنتی، می‌توان دریافت که چقدر طول خواهد کشید که یک بسته اطلاعات از سمت دستگاه هوشمند مانند کامپیوتر به سمت سرور رفته و دوباره از آن مسیر برگردد. پینگ درواقع تأخیر زمانی است که در هنگام انجام هر کار Online اتفاق میافتد.

1.9 – نرخ انتقال داده یا Data Transfer Rate : میزان تجمعی رد وبدل اطلاعات بین کاربران وب سایت وسرور یا سرورهای سرویس دهنده به وب سایت خریداربرحسب مگابایت در ٣٠ روز ماه میلادی . بالا بودن سرور: دردسترس بودن عمومی سرور در شبکه اینترنت در حداقل ٢ نقطه مختلف از دنیا بسته به سرویسهای مختلفی که روی یک سرور قراردارد باید پاسخ تستهای زیر مثبت باشد :

1.9.1 – وب سرور : Ping عمومی سرور یا پاسخ دهی سرور روی پورت ٨٠ ازطریق Telnet

1.9.2 – ایمیل سرور : Ping عمومی سرور یا پاسخ دهی سرور روی پورت 25 یا 110 از طریق Telnet

1.9.3 – دیتابیس سرور : پاسخ دهی سرور روی پورت های SQL Server (TCP 1434) و یا (TCP 3306) MySQL

Up Time – 1.10 یا آپ تایم : نسبت میزان زمانی که کلیه سرویسهای سرویس دهنده به وب سایت خریدار درشبکه اینترنت بالا می باشند به کل مدت قرارداد سرویس دهی به درصد، در صورتی که وب سایت یا برخی از سرویسها به دلیل عدم رعایت بندهای این قرارداد به حالت تعلیق درآیند در این زمان محاسبه نمی شود .

1.11 – IRC یا Internet Relay Chat : روشی برای چت و برگزاری کنفراس های اینترنتی می باشد.

1.12 – Spam یا هرزنامه : ارسال ایمیل به فردی بدون اجازه و اینکه گیرنده بخواهد.

1.13 – Spam Cop : وب سایت شناسائی ومقابله با اسپم Spamcop.net.

1.14 – Mail Server Open relay : میل سروری است که به شخص ثالث بدون احراز هویت اجازه ارسال ایمیل می دهد.


فصل دوم : هویت

2.1 – هویت خریدار : خریدار شخصی حقیقی یا حقوقی است که مشخصات وی در پرتال کاربران و در بانک اطلاعاتی کاربران آریانت وجود دارد. و سرویسهای خریداری شده در حساب وی مدیریت می شود.

2.2 – در هنگام ثبت اطلاعات در پرتال کاربران هر شخص حقیقی یا حقوقی می بایست تمامی اطلاعات مربوط به خود را به زبان فارسی وارد کرده و فقط می تواند صاحب یک حساب کاربری در بانک اطلاعاتی آریانت باشد. همچنین استفاده هر گونه اطلاعات جعلی درحساب کاربری از جمله نام و نام خانوادگی ، پست الکترونیک ، تلفن همراه و … ممنوع بوده و در صورت عدم رعایت ، حساب کاربری شخص خاطی حذف می گردد.شایان ذکر است احراز هویت در آریانت بصورت الکترونیکی و دو مرحله ای بعد از ثبت نام میباشد و چناچه کاربر از این موضوع امتناع ورزد و برای کنسلی اقدام نمایید حداقل ۳۰ درصد مبلغ بعنوان خسارت ایجاد سرور کسر میگردد .

2.3 – خریدار اذعان می نماید که کلیه اطلاعات هویتی ارائه شده و آدرسها وشماره تماس و امثالهم صحیح بوده و همواره در بروز نگه داشتن آنها در پرتال کاربران می کوشد. آریانت هر زمان که نیاز به کنترل این اطلاعات داشته تصویر برابر اصل این اطلاعات را از خریدار دریافت می نماید.درصورت امتناع از این موضوع آریانت میتواند تا تکمیل اطلاعات صحیح و مستند نسبت به تعلیق سرویس اقدام نماید و در این خصوص  هیچگونه کنسلی و عودت وجهی انجام نمیپذیرد.

2.4 – مالکیت سرویس و کلیه مسئولیتها و حقوق مرتبط با آن، بر عهده خریدار ویا نماینده خریدار هریک به تنهائی می باشد.

2.5 – در صورتیکه به درخواست مشتری و در راستای کاهش هزینه ویا بهبود کیفی خدمات نگهداری و تمدید، به جای مشخصات خریدار مشخصات آریانت ارائه کننده خدمات، ثبت شده باشد همچنان مالکیت و کلیه حقوق و مسئولیتهای قانونی بر عهده خریدار خواهد بود.


فصل سوم : تغییرات توافق نامه ، تعرفه ی سرویس ها و تغییرات فنی

3.1 – تغییر در توافق نامه : توافقنامه استفاده از خدمات آریانت تابعی است از قوانین جمهوری اسلامی ایران وسایر قوانین بین المللی و توافقات مجامع بین المللی ناظر بر سرویسهای قابل ارائه آریانت و از آنجا که این قوانین و توافقات در سطح کشور و بین الملل به طور آنلاین وماهانه امکان تغییر دارند، آریانت حق تغییرات آتی در توافقنامه را بر خود محفوظ می داند ونسخه توافقنامه بروز شده را از طریق لینک به صفحه توافقنامه در وب سایت آریانت در دسترس عموم خواهد بود.ضمنا آریانت مسئولیتی نسبت به اطلاع رسانی نفر به نفر درخصوص تغییرات احتمالی نداشته وخریدار می بایست موارد را عندالزوم با مراجعه به وب سایت آریانت کنترل نماید.

3.2 – تغییر در تعرفه ی خدمات :

3.2.1 – در صورت تغییر تعرفه درحین استفاده از سرویس، خریدار در صورت تمایل به ارتقا در سرویس فعلی خود موظف به رعایت قیمتهای جدید خواهد بود . لیکن خدمات خریداری شده با تعرفه قبلی تا پایان دوره آن ارائه می گردد.

3.2.2 – تغییرات تعرفه از طریق وب سایت منعکس شده وخریدار موظف به تبعیت از آن برای سفارشات جدید می باشد مگر اینکه پیش فاکتور مهلت داری در اختیار باشد که قبل از تغییرات تعرفه برای وی صادر گشته باشد .

3.3 – تغییرات فنی : آریانت برای بهبود کیفیت خدمات حق انجام تغییرات فنی، سخت افزاری، نرم افزاری یا شبکه ای را در سرویسهای ارائه شده دارد. در مورد تغییراتی که سرویس خریدار را تحت تاثیر قرار می دهد آریانت موظف است از یک روز تا یک ماه قبل از اعمال تغییرات ، از طریق وب سایت آریانت، پرتال کاربران یا پرتال پشتیبانی ویا ارسال خبر نامه به آدرس Email خریداران اطلاع رسانی نماید. خریدار موظف است خود را با این تغییرات سازگار نماید. هرگاه به دلیل موارد ضروری، آریانت امکان اطلاع رسانی را از دست بدهد ویا فوریتهای فنی وی را ناچار به این امر نماید مسئولیتی برای اطلاع رسانی زمان ونحوه تغییرات نخواهد داشت ضمناخریدار به آریانت وکالت می دهد تا درزمان مورد نیاز در جهت بهبود سطح کیفی سرویس اقدام به انجام فعالیتهای سخت افزاری و نرم افزاری روی سرورهای اختصاصی ، سرور های مجازی و سرویسهای میزبانی آن نماید.

                  3.3.1 – کنسلی سرو های مجازی درصورتی که اولین سفارش خریدار از آریانت باشد و تنها در 24 ساعت اول فعال سازی سرویس میسر  میباشد و بعد از آن امکان هیچگونه کنسلی و عودت وجه امکانپذیر نمیباشد.


فصل چهارم : تحویل خدمات

4.1 – نحوه تحویل :

4.1.1 – پس از پرداخت مبلغ سفارش توسط خریدار، با آماده تحویل شدن سرویس خریداری شده، مراتب از طریق ایمیل و پیام کوتاه به ایمیل و موبایل مندرج در پروفایل به خریدار اطلاع داده می شود. عدم دسترسی خریدار به آدرس ایمیل مورد نظر مانع تحویل سرویس نمی گردد.

4.1.2 – آریانت مسئولیتی در قبال عدم تطابق با نیاز و یا عدم استفاده خریدار از سرویس خریداری شده وتحویل شده ندارد.

4.1.3 – سرویسهای مرتبط با دامنه ای که توسط آریانت ثبت ویا تمدید نشده اند ونزد ثبت کننده دیگری می باشند در هنگام پرداخت فاکتور تحویل شده فرض می گردند.

4.2 – زمان تحویل :

4.2-1 – حداقل زمان تحویل سرویس ها به صورت آنی و حداکثر زمان تحویل برای سرویسهای آریانت که با عنایت به شرایط عمومی کشور وبا فرض بدترین حالات ممکن است به شرح ذیل است :

4.2.1.1 – سرور اختصاصی => از 1 تا 72 ساعت پس از ثبت سفارش و بسته به شرایط IDC و حداکثر تا 7 روز کاری

4.2.1.2 – سرور مجازی شخصی => به صورت آنی مگر اینکه زیر ساخت ها فراهم نباشد و حداکثر تا 2 روز کاری

4.2.1.3 – ثبت دامنه => به صورت آنی مگر اینکه زیر ساخت ها فراهم نباشد و حداکثر تا 2 روز کاری

4.2.1.4 – سرویس میزبانی =>به صورت آنی مگر اینکه زیر ساخت ها فراهم نباشد و حداکثر تا 2 روز کاری

4.2.1.5 – خدمات طراحی پوسته و وب سایت => بسته به زمان اعلام شده در قرارداد یا در فاکتور

4.2.2 – پس از ثبت دامنه و ارائه شناسه وکلمه عبورکنترل پانل آن به خریدار، بدلیل سلب امکان نظارتی از آریانت ، آریانت هیچ مسئولیتی نسبت به آن دامنه نخواهد داشت.

4.2.3 – در مورد ثبت دامین های ملی ir که می بایست توسط پژوهشگاه دانشهای بنیادی تایید و فعال گردد با توجه به اینکه به طور کلی آریانت کنترلی در زمان تایید دامین نداشته و همچنین به دلیل نقص در مدارک یا مشخصات ممکن است مدت زمان تایید دامین به طول انجامد، زمان رزرو اولیه دامین مبنای تحویل قرار می گیرد.


فصل پنجم : امنیت و محرمانگی

5.1 – به طور کلی محیط اینترنت به همان میزان سایر محیط های ارتباطی مانند پست. دورنگار و تلفن برای انتقال اطلاعات محرمانه امنیت دارد. در کلیه این محیطها ممکن است اطلاعات استراق سمع شوند. به همین دلیل ضمن آنکه آریانت تمام تلاش خود را برای ایجاد محیطی امن برای نگهداری و تبادل اطلاعات به صورت محرمانه می نماید. با این حال از جانب احتیاط از خریداران می خواهد که همیشه ارتباطات آنلاین اینترنتی خود را نا امن فرض نمایند. آریانت هیچ گونه مسئولیتی در رابطه با امنیت تبادل اطلاعات از شبکه و سرورهای خود با شرکت های دیگر را نمی پذیرد.

5.2 – آریانت با تدابیر امنیتی خود مسئول حفظ امنیت پایه سرویس های خود می باشد.

5.3 – آریانت هیچگونه مسئولیتی نسبت به ضعف ایمنی ناشی ازنرم افزارها، آپ ها و یا برنامه های مورد استفاده خریدار ندارد.

5.4 – آریانت هیچگونه مسئولیتی نسبت به امنیت تبادل داده ما بین خریدار وسرورهای خود ندارد.

5.5 – آریانت هیچگونه مسئولیتی نسبت به در اختیار گرفتن کلمه عبور سرویسهای خریدار، توسط اشخاص غیر ندارد.

5.6 – آریانت موظف به رعایت محرمانگی کلیه داده ها و نرم افزارهای موجود در سرویس خریدار می باشد و همچنین آنرا در اختیار اشخاص غیر قرار نخواهد داد.

5.7 – آریانت تلاش خود را برای حصول بالاترین سطح امنیت ممکن برای حساب کاربری خریداران انجام می دهد از این رو آریانت نسبت به اموری که در حیطه مسئولیت خریدار از لحاظ نگهداری امنیت حساب خود می باشد مسئولیتی ندارد.

5.8 – در صورت نیاز مشتری جهت برطرف کردن مشکلات نرم افزاری و امنیتی آپ ها ، آریانت بنا به حجم کار ، مجاز به دریافت هزینه اضافه جهت رفع عیب نرم افزاری از مشتری می باشد.


فصل ششم : فعالیت های غیر مجاز خریدار

6.1 – تخطی از هر یک از شرایط درج شده در ذیل موجب تعلیق سرویس می شود. آریانت تنها تشخیص دهنده تخطی از شرایط مندرج می باشد. آریانت حق قطع سرویس بدون هیچ اخطار قبلی و یا اجتناب از سرویس دهی را برای خود محفوظ می دارد. زمانی که آریانت از تخطی یک خریدار از شرایط مندرج اطلاع پیدا می کند نسبت به بررسی فنی و یا حقوقی موضوع اقدام خواهد کرد در این زمان ممکن است برای جلوگیری از ادامه تخلف ، سرویس خریدار به صورت موقت قطع گردد. پس از تکمیل بررسی ها آریانت بسته به نوع تخلف مجاز به محدودسازی ، تعلیق یا قطع سرویس خاطی خواهد بود همچنین آریانت در صورت لزوم حق پیگرد قانونی شکایت و اخذ خسارت از متخلف را نیز برای خود محفوظ می دارد. هر گونه عملی که در اینجا به آن اشاره نشده باشد ولی از نظر قوانین جاری کشور ایران یا کشور محل قرارگیری سرورها خلاف باشد نیز تخلف از شرایط خدمات محسوب می گردد.
آریانت هیچگونه وجهی به خریدار متخلف از شرایط خدمات تحت هر عنوان مانند ادعای خسارت یا هزینه مدت باقیمانده سرویس پرداخت نخواهد نمود. همچنین خریدار متخلف مسئول جبران کلیه خسارات مادی و معنوی وارده به آریانت ، سایر مشتریان آریانت و یا IDC سرویس مورد نظر خواهد بود :

6.1.1 –  استفاده از نرم افزارهای بدون رعایت حق کپی رایت ملی یا بین المللی.

6.1.2 – نصب ویا استفاده برنامه ای که موجب اختلال در عملکرد سرور گردد .

6.1.3 – ارسال یا اجرای فایلهای اجرایی مخرب مانند فایلهایی با پسوند com , bat , vbs و امثالهم و در صورت وجود این فایلها بدون اخطار از فضای خریدار حذف و با خریدار طبق ضوابط برخورد می گردد.

6.1.4 – خریدار مجاز به استفاده از کدهای مخرب مانند انواع ویروسها و یا سورس هایی که موجب آلودگی یا پایین آمدن امنیت سرور گردد نمی باشد.

6.1.5 – استفاده از برنامه های ضعیف نگارشی که موجب نفوذ به سرویس و سایر سرویسهای دیگر آریانت وسایر خریداران گردد.

6.1.6 – وجود فایلهای حاوی ویروس عمدا ویا سهوا در فضای سرویس مورد خریداری.

6.1.7 – ارسال هرزنامه (Spam ) عمدا و یا سهوا (ملاک ، گزارش Spam cop یا سایتهای مشابه و یا بررسی تیم فنی آریانت می باشد) حتی اگر از سرویس میل سرویس دهنده ثالثی استفاده شده باشد.

6.1.8 – ارسال ایمیل حداکثر 50 ایمیل در ساعت مجاز می باشد.

6.1.9 – ارسال ایمیل بصورت گروهی و تعداد بالا طبق هر شرایطی ممنوع است.

6.1.10 – ملاک ایمیل گروهی شباهت ٢ ایمیل خواهد بود .

6.1.11 – گزارش فنی آریانت و یا IDC که سرور میزبانی در آن می باشد نسبت به انجام اعمال مغایر قانون آریانت .

6.1.12 – عدم رعایت قانون جرائم رایانه ای جمهوری اسلامی ایران .  (خریدار موظف به کسب اطلاع کامل در مورد این قانون می باشد)

6.1.13 – در صورت ارسال اسپم سرویس به مدت ٢۴ و حداکثر یک هفته مسدود خواهد شد .

6.1.14 – انجام فعالیتهایی که به هر شکل موجب اختلال در ارائه خدمات آریانت به خریدار و یا سایر خریداران گردد.

6.1.15 – استفاده از سرویس جهت ایجاد اختلال و یا نفوذ در سیستمهای اشخاص ثالث.

6.1.16 – راه اندازی Mail Server Open Relay.

6.1.17 – انجام فعالیت IRC.

6.1.18 – عدم رعایت محدوده استفاده از منابع تخصیص یافته در هر سرویس.

6.1.19 – مختل کردن امنیت سیستم یا شبکه . (در صورت بروز چنین مسائلی آریانت حق پیگرد قانونی و شکایت از متخلف به مراجع قانونی را محفوظ می دارد)
نمونه هایی از اختلال در امنیت سیستم یا شبکه شامل موارد ذیل می شود:

6.1.19.1 – دسترسی یا استفاده غیر مجاز از داده ها ، سیستم یا شبکه.

6.1.19.2 – از جمله هر گونه تلاش برای جستجو ، اسکن یا آزمایش آسیب پذیری یک سیستم یا شبکه.

6.1.19.3 – مداخله در خدمات ارائه شده به هر کاربر، میزبان یا شبکه ، شامل: تلاش برای دسترسی به اطلاعات نامه های الکترونیکی.

6.1.19.4 – تلاش عمدی برای پر کردن فضای یک سیستم.

6.1.19.5 – تلاش برای تغییر و یا حذف اطلاعات وب سایتها بدون مجوز از مالکان آنها و … .


فصل هفتم : محدوده استفاده از منابع Traffic Data Transfer ، Disk Space ، CPU ، RAM و …

7.1 – آریانت در صورت تجاوز منابع سرویس کاربر از حدود تعیین شده ، حق قطع سرویس بدون اخطار قبلی تا تعیین وضعیت را خواهد داشت و مراتب را به اطلاع خریدار خواهد رساند. در این صورت ، آریانت ، پس از ارتقا سرویس توسط خریدار و یا کاهش مصرف ، اقدام به ارائه سرویس دهی خواهد نمود.

7.2 – در صورتیکه خریدار در استفاده از برخی منابع که قابل اندازه گیری نیستند از حد استاندارد سرویس تجاوز نماید به تشخیص بخش فنی ، آریانت حق قطع سرویس تا تعیین تکلیف جدید را دارد.


فصل هشتم : محتوا

8.1 – سرویسهای آریانت می بایست در جهت مقاصد قانونی استفاده گردد. انتقال ، نگهداری یا انتشار هر گونه اطلاعات یا داده که مخالف هر قانون اجرایی باشد یا مستقیما به تخلف از قانون خاصی کمک کند ممنوع است.
این مورد می تواند شامل موارد ذیل باشد : (البته محدود به موارد ذیل نیست)

8.1.1 – قرار دادن هرگونه داده تحت پوشش قانون کپی رایت بدون مجوز.

8.1.2 – استفاده غیر مجاز از علائم و اسامی تجاری دیگران.

8.1.3 – استفاده غیر مجاز از لوگو های دیگران.

8.1.4 – هرگونه تخلف از قانون جرایم رایانه ای ایران.

8.1.5 – اهانت به هر شخص، گروه، سازمان، قوم یا کشور.

8.1.6 – انتشار اکاذیب علیه دیگران.

8.1.7 – کلاه برداری های اینترنتی و هرگونه عاملی که موجب فریب بازدیدکنندگان شود.

8.1.8 – سایتهای فعال در زمینه HYIP ویا دارای سیستم هرمی.

8.1.9 – فروش یا تبلیغ هرگونه کالا یا خدمات غیر مجاز طبق قوانین جاری ایران و کشوری که سرورها در آن قرار دارد.

8.1.10 – سایتهای مرتبط یا حامی گروههای شناخته شده تروریست بین المللی.

8.1.11 – استفاده از سرویس های آریانت برای نگهداری، ارسال، نمایش، انتقال، تبلیغ یا هر عمل مشابه بر روی داده های مرتبط با مسائل جنسی و غیر اخلاقی.

8.2 – مسئولیت محتوای درج شده در سرویس تامین شدۀ خریدار ویا متصل به دامنه خریداری شده از آریانت تماما بر عهده خریدار است . این مسئولیت شامل موارد تخلف عمد وسهو ویا مواردی که توسط اشخاص ثالث نیز انجام می پذیرد خواهد بود.

8.3 – در صورت عدم رعایت قانون جرائم رایانه ای جبران کلیه خسارات وهزینه های مادی ومعنوی کلی وجزئی وارد بر آریانت در پاسخگوئی به مراجع ذیصلاح بر عهده خریدار خواهد بود.

8.4 – آریانت برطبق قانون موظف است در صورت برخورد با موارد مجرمانه نسبت به انسداد سرویسها واقامه دعوا وارائه اطلاعات خریدار که محتوای مجرمانه در سرویس خود ویا در سرویس متصل به دامنه خود را دارد به مراجع قضائی اقدام نماید.


فصل نهم : مسئولیت کاربر

9.1 – خریدار موظف است که کلیه مواد توافقنامه، ضوابط آریانت و قوانین جمهوری اسلامی ایران را رعایت نماید. درصورت عدم رعایت، آریانت حق قطع سرویس به صورت موقت یا دائم و پیگرد قانونی ودریافت خسارت از خریدار را دارد وخریدار موظف به جبران کلیه خسارات وهزینه وارده بر آریانت می باشد همچنین هیچ وجهی بابت فسخ سرویس ویا ایام باقیمانده سرویس یا خسارت وارده به خریدار متخلف، پرداخت نخواهد شد.

9.2 – خریداران مسئول عملکرد خود در رابطه با سرویس تهیه شده می باشند همچنین می بایست به حقوق سایر خریداران آریانت احترام بگذارند. آریانت حق تعلیق یا قطع دائم سرویس خریداران که به صورت خواسته یا ناخواسته موجب اختلال در سرویس سایر خریداران می گردد را برای خود محفوظ می دارد. ضمنا خریدار حق هیچ گونه اعتراضی را نخواهد داشت.

9.3 – به غیر از آن دسته از قوانین که مستقیما به نحوه استفاده از سرویس برمی گردد که با پایان سرویس به پایان می رسد. بندهای دیگر قوانین پابرجا بوده وخریدار همواره موظف به رعایت قوانین عمومی وحقوقی آریانت خواهد بود.

9.4 – کلیه مسئولیتهای عدم استفاده صحیح از سرویس خریداری شده با خریدار می باشد و آریانت تنها مسئول ارائه سرویس استاندارد و بر اساس تعهدات فنی اعلام شده در بسته های میزبانی خود می باشد.


فصل دهم : گارانتی و پشتیبانی

10.1 – آریانت تنها مسئولیت سرویس دهی در حوزه خرید را دارد. در خصوص اختلالات و موارد دیگر مانند ارتباط اینترنت خریدار وبرنامه نویسی وب ونرم افزارها ومشکل دامنه ای که نزد دیگران ثبت شده است مسئولیتی متوجه آریانت نمی باشد.

10.2 – ملاک وجود اختلال در سرویس، گزارش واحد فنی ویک سایت Tracer معتبر که باید توسط آریانت تائید شده باشد، است.

10.3 – ارائه خدمات پشتیبانی در آریانت بر مبنای پرتال پشتیبانی و به صورت ٢۴ ساعته و هفت روز هفته می باشد. ضمنا به درخواستهایی که از طریق ایمیل، ویا تلفن اعلام گردد نیز رسیدگی می شود.

10.4 – عدم رضایت از خدمات بخش پشتیبانی و فنی می بایست به سرعت (ظرف ٢۴ ساعت) از زمان وقوع به واحد شکایات و یا دفتر مدیریت از طریق پرتال پشتیبانی اعلام گردد.

10.5 – آریانت مسئولیتی در قبال عدم تطابق سرویس خریداری شده با نیاز مشتری ندارد.

10.6 – آریانت نسبت به نصب و عملیاتی شدن نرم افزارهائی را که مورد تائید بخش فنی نمی باشد مسوولیتی ندارد.

10.7 – حداکثر زمان پاسخگویی به تیکت ها و درخواست های پشتیبانی ٢۴ ساعت پس از ثبت آن می باشد . درخواست ها و مشکلاتی که نیاز به بررسی بیشتر و پیگیری داشته باشد حداکثر طی ٧ روز پاسخ داده خواهند شد .


فصل یازدهم : ضوابط خاص میزبانی (Hosting)

11.1 – آریانت مسئولیتی در قبال تحویل داده های موجود در فضای میزبانی وب به خریدار نداشته و خریدار موظف به استفاده از FTP خواهد بود.

11.2 – آریانت مسئولیتی نسبت به بارگذاری اطلاعات (Upload) در فضای میزبانی خریدار و یا بارگیری اطلاعات (Download) اطلاعات وی به صورت رایگان ندارد.

11.3 – آریانت مسئولیتی نسبت به نصب نرم افزار برای خریدار به صورت رایگان ندارد.

11.4 – آریانت تلاش خود را جهت راهنمایی خریدار در مسائل فنی می کند ولی خریدار خود مسئول است با اطلاعات فنی سرویس میزبانی وب آشنائی داشته وآریانت مسئولیتی نسبت به آموزش نحوه بهره برداری صحیح از سرویس ندارد.


فصل دوازدهم : ضوابط خاص اجاره سرور اختصاصی (VDS)

12.1 –  آریانت مسئولیتی در قبال پشتیبانی فنی سرور اختصاصی به خریدار نداشته و خریدار موظف به استفاده از ارتباط ریموت خواهد بود مگر آنکه خلاف آن در تعرفه اعلام شده باشد.

12.2 – آریانت تنها در صورت بروز مشکلاتی که موجب عدم دسترسی به سرور از راه دور می گردد مسئول پشتیبانی فنی سرور بوده و البته در صورتی که بروز مشکل به خاطر سو عملکرد خریدار باشد هزینه پشتیبانی طبق فاکتورهای IDC از خریدار اخذ خواهد شد.

12.3 – مالک تجهیزات و سخت افزار سرور اختصاصی، آریانت می باشد و پرداخت هزینه اجاره سرور موجب بروز حقی برای خریدار نمی گردد.

12.4 – در صورت بروز مشکل سخت افزاری که موجب عدم دسترسی به سرور شود خریدار موظف به اعلام مورد به بخش پشتیبانی آریانت بوده و آریانت پس از اطلاع موظف به تعویض سخت افزار معیوب به صورت رایگان می باشد.


فصل سیزدهم : سایر ضوابط خاص

13.1 – خریدار موظف است تحویل ، تطابق واجرای صحیح سرویس خریداری شده را کنترل نماید.

13.2 – آریانت هیچ مسئولیتی برای بدست آوردن دامنه از دست رفته و یا اطلاعات حذف شده از روی سرورهای میزبانی پس از اتمام قرارداد نخواهد داشت .

13.3 – مسئولیت اطلاع از زمان انقضا سرویس وکنترل آنها بر عهده خریدار می باشد لیکن آریانت، انقضاء سرویسهای خریدار را از 7 روز قبل از طریق پست الکترونیک و پیام کوتاه به وی یادآوری می نماید و عدم دسترسی خریدار به پست الکترونیکی و یا خط تلفن خود، مسئولیتی را برای آریانت ایجاد نخواهد کرد.

13.4 – وضعیت اعتبار، فهرست سرویسها و پرداختهای خریدار در حساب کاربری وی در پرتال کاربران قرار دارد و همواره وی می تواند برای آگاهی از وضعیت عملکرد خود از طریق شناسه و کلمه عبور خود به آن مراجعه نماید.

13.5 – مدت زمان قطع سرویس ناشی از عدم پرداخت مطالبات آریانت، بررسی جرائم و اعمال تشخیص کارشناسی به مدت زمان سرویس دهی افزوده نمی گردد.


فصل چهاردهم : نسخه پشتیبان (Backup)

14.1 – به طور کلی مسئولیت تهیه نسخه پشتیبان از داده ها و فایلها با خود خریداران بوده و همه خریداران می بایست پشتیبان کلیه داده های مورد نیاز خود را در جایی غیر از تجهیزات و سرورهای آریانت نگهداری نمایند. در صورت بروز هر مشکل و عدم توانایی بازگرداندن اطلاعات از آرشیو بکاپ هیچگونه اعتراضی وارد نخواهد بود و آریانت در این زمینه هیچگونه مسئولیتی ندارد.

14.2 – مسئولیت بکاپ گرفتن در سرویسها صرفا به عهده خود خریدار می باشد و آریانت در این زمینه هیچگونه مسئولیتی ندارد.

14.3 – آریانت تعهدی نسبت به ارائه رایگان داده های موجود در آرشیوهای خود به خریدار ندارد.

14.4 – سرویس های میزبانی فایل به علت حجم بالای ارائه شده امکان بک آپ گیری ندارند.


فصل پانزدهم : فورس ماژور

15.1 – آریانت هیچگونه مسئولیتی در برابر عدم انجام تعهدات خود در هنگام موارد فورس ماژور مانند بلایای طبیعی، جنگ، شورش، آشوب اجتماعی، انفجار، اعتصاب، محدودیتهای دولتی و تحریم را ندارد. با این حال در صورت بروز چنین مواردی آریانت تلاش خود را برای کاهش اثرات این موارد می نماید. بروز هر یک از موارد فورس ماژور موجب تخطی خریداران از شرایط خدمات نخواهد شد. تحریم و عدم امکان تبادل ارز از موارد فورس ماژور خواهد بود.


فصل شانزدهم : انقضاء و تمدید خدمات

16.1 – تاریخ تمدید یک سرویس منقضی شده، از زمان تاریخ انقضاء قبلی خواهد بود همچنین آریانت مسئولیتی در قبال نگهداری و ارائه اطلاعات و داده های خریدار پس از تاریخ انقضا نخواهد داشت.شایان ذکر است همیشه هفت روز مانده به موعد تمدید اطلاع رسانی صدور صورتحساب به کاربر از طریق پیامک و ایمیل ارسال میگردد و بعد از آن اگر اقدامی صورت نپذیرد در زمان پایان سرویس , طی ۴ تا ۷ روز معلق میگردد و اگر کاربر نسبت به تمدید آن مجددا اقدامی ننمایید سرویس بصورت سیستمی بصورت کامل حذف میگردد . البته عدم ارسال اطلاع رسانی ها با توجه به اینکه از شبکه ارسالی آریانت خارج میگردد و عدم دریافت توسط کاربر و عدم اطلاع هیچگونه مسولیتی متوجه آریانت نمینمایید و کاربر موظف هست تاریخ تمدید سرویس های خود را به یاد داشته باشد .


فصل هفدهم : خسارت و رفع مسئولیت

17.1 – خدمات آریانت به همان شکلی که هستند ارائه می شوند و هیچگونه گارانتی صریح و ضمنی شامل آنها نمی گردد. ضمنا هیچگونه ضمانتی مانند مطابق نیاز خریدار بودن، بی عیب بودن، عدم قطعی، امنیت و … ارائه نمی شود. همه ضمانتهای کتبی و شفاهی در مورد سرویسهای آریانت که توسط کارکنان یا نمایندگان و یا سایرین ارائه شوند فاقد اعتبار می باشند. آریانت هیچگونه خسارتی بابت عملکرد سرویس خود به هر نحو نمی پردازد. آریانت تحت هیچ شرایطی مسئول حوادث احتمالی (مانند از دست رفتن داده ها روی سرور) نخواهد بود.

17.2 – سقف خسارات اثبات شده توسط مرجع رفع اختلاف به خریدار برای هریک از انواع سرویسها حداکثر معادل هزینه پرداختی آن سرویس توسط خریدار بوده و آریانت هیچگونه مسئولیتی در قبال جبران خساراتی مازاد بر این مبلغ نخواهد داشت.


فصل هجدهم : حفظ اطلاعات

18.1 – آریانت درقبال حفاظت کامل از اطلاعات شخصی خریدار مسئول بوده و حق استفاده وارائه به اشخاص غیر و یا استفاده تبلیغاتی را ندارد و تنها در صورت دریافت حکم قضائی اطلاعات شخص مورد تقاضا را بنا بر ضرورت قانونی در اختیار مقام قضائی قرار خواهد داد. اطلاعات مندرج در Whois دامنه به دلیل قابل رویت بودن برای عموم از این قاعده مستثنی می باشد.


فصل نوزدهم : پذیرش مواد توافقنامه و ضوابط

19.1 – با پرداخت مبلغ فاکتور و یا عضویت در سایت آریانت، خریدار مواد توافقنامه و ضوابط آریانت را پذیرفته و نیازی به اخذ امضاء از خریدار وجود ندارد.


قوانین و مقررات همیشه درحال بروز رسانی میباشد و مشترک تایید مینماید اطلاع کامل از این موضوع دارد.

آخرین بروز رسانی 15/07/1399